AD 2010

Dekretem Administratora Ordynariatu Polowego ks. prał. płk. Sławomira Żarskiego z dnia 31 maja 2010 roku ks. por. Stanisław DENYS, w związku z zakończeniem misji duszpasterskiej pełnionej wśród żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu mianowany został administratorem Parafii Wojskowej pw. św. Jana Bosko w Głogowie.Pierwszą, niedzielną Mszę św., ks.por. Stanisław DENYS odprawił w obecności kilkudziesięciu wiernych w dniu 08 sierpnia 2010 roku.   

Wrzesień 2010r.

"Odświeżenie" kaplicy przez nowego Proboszcza. 

12 września 2010r. Dziekan Śląskiego Dekanatu Wojskowego, ks.prał.kan.płk Stanisław Szymański w obecności Prezydenta Głogowa, dowódców jednostek i instytucji Garnizonu oraz zaproszonych gości, dokonał uroczystego przekazania obowiązków proboszczowskich ks.por.Stanisławowi Denysowi.              


Październik 2010r.

Zawieszenie nowej figury ukrzyżowanego Chrystusa na obecnym krzyżu. 

Nabożeństwa różańcowe.
W październiku gromadziliśmy się na nabożeństwach różańcowych, powierzając trudne sprawy i codzienne problemy rodzin wojskowych. Oddawaliśmy cześć Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie, mając w sercu radość z tego, że posiadamy nowe custodium (naczynie liturgiczne do przechowywania obecnego pod postacią chleba Jezusa Chrystusa), monstrancję oraz, właściwe do adoracji, szaty liturgiczne (kapa, stuła i welon w kolorze maryjnym)
 

W miesiącu listopadzie 2010 roku zamontowaliśmy na ścianie frontowej budynku nowy baner informujący o kaplicy wojskowej.Wypominki żołnierskie.
W listopadzie otoczyliśmy troską modlitewną tych, którzy już odeszli od nas. Wymieniliśmy ich w wypominkach, poleciliśmy miłosiernemu Bogu w modlitwie różańcowej i mszach świętych. Od 1 do 8 listopada zdobyliśmy i ofiarowaliśmy im odpusty zupełne i cząstkowe.
Wierzymy, że wspólnie spotkamy się kiedyś w ojczyźnie niebieskiej.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...


W dniach 19 - 20 grudnia 2010 przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe, które wygłosił ojciec redemptorysta.Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Zarząd Rejonowy z siedzibą w Głogowie, ufundował do naszej kaplicy dwie świece olejowe Maryjne. Za świąteczny dar składamy serdeczne Bóg zapłać.21 grudnia 2010r. ubieraliśmy dekorację świąteczną w naszej kaplicy.

W dniu przysięgi wojskowej czyli 22.12.2010r., po mszy św., grupa żołnierzy podzieliła się ze swoim kapelanem opłatkiem świątecznym.Artykuł o pracy ks.kapelana w Afganistanie opublikowany w Gazecie Lubuskiej.
/kliknij w zdjęcie i przeglądaj w przeglądarce IE/
W wielkiej radości przeżyliśmy Święta Bożego Narodzenia i Niedzielę Świętej Rodziny, prosząc o błogosławieństwo Bożej Dzieciny dla rodzin wojskowych z Garnizonu Głogów oraz przyjaciół i sympatyków naszej wspólnoty parafialnej.AD 2011

W naszej parafii wojskowej istnieje grupa osób zaangażowanych w piękno liturgii od strony muzycznej.
Pod kierownictwem P. Adama, naszego organisty, są przygotowywane pieśni i śpiewy liturgiczne na każdą niedzielę i święta. Widoczne efekty wspólnej pracy są pomocą dla wszystkich uczestników każdej uroczystej mszy św.
Za trud i poświęcenie składamy serdeczne Bóg zapłać.

30 stycznia 2011 roku uczestniczyliśmy we mszy św. odpustowej ku czci naszego patrona świętego Jana Bosko. Uroczystość tę poprzedziła 9-dniowa nowenna. W uroczystości odpustowej uczestniczyli:
- ks.prał.kan.płk Stanisław Szymański - dziekan Śląskiego Dekanatu Wojskowego;
- ks.kan. Stanisław Czerwiński - Kustosz Sanktuarium Św. Jakuba w Jakubowie;
- ks.mjr Sławomir Pięt – Kapelan 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie- pierwszy proboszcz naszej parafii;
- ppłk Marek Baraniak - Komendant 6 Ośrodka Przechowywania Sprzętu;
mjr Piotr Urbaniec - Zastępca Komendanta 6 OPS;
- ppłk Adam Kliszka - Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego;
- ppłk Piotr Mielniczuk - Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień;
- parafianie i sympatycy parafii wojskowej.
Wizyta duszpasterska u żołnierzy NSR
(Narodowych Sił Rezerwowych)

23 lutego, w środę, żołnierze NSR - Narodowych Sił Rezerwowych zakończyli kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Po odbyciu 10 spotkań i wysłuchaniu konferencji otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające zdobytą wiedzę. Życzymy im wszelkiej pomyślności na czas narzeczeństwa i Bożej opieki w życiu małżeńskim.26 lutego w godzinach popołudniowych przybył do parafii garnizonowej Jego Ekscelencja biskup polowy Józef Guzdek. Na wyjątkowego gościa czekali dowódcy jednostek głogowskich i przedstawiciele służb mundurowych oraz wierni zgromadzeni w kaplicy garnizonowej na terenie 6. Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Głogowie.
Swoja obecnością zaszczycili to spotkanie: dowódca Garnizonu Głogów i 6 OPS ppłk Marek Baraniak wraz ze swym zastępcą mjr Piotrem Urbańcem, dowódca 4 Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego ppłk Adam Kliszka, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie ppłk Piotr Mielniczuk, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie mł. bryg. Karol Skowroński, kapelan strażaków i policjantów ks. kanonik Stanisław Czerwiński kustosz sanktuarium św. Jakuba Starszego w Jakubowie.
Wielka radość napełniła wspólnotę parafialną, bowiem ostatnia wizyta biskupa polowego odbyła się przeszło dziesięć lat temu, kiedy to ówczesny biskup polowy gen. Sławoj Leszek Głódź dokonał poświęcenia kaplicy garnizonowej. Wierni, podczas spotkania, podziękowali za przybycie ,zapewniając swego Pasterza o systematycznej codziennej modlitwie różańcowej i poprosili o błogosławieństwo dla tych , którzy związani są z parafią wojskową w Głogowie. Kapelan Garnizonu Głogów ks. por. Stanisław Denys dodatkowo poprosił ks. biskupa o modlitwę w intencji młodzieży z rodzin wojskowych, która nazajutrz przyjmie sakrament bierzmowania w Żaganiu.
W niedzielę 27 lutego, w żagańskiej parafii garnizonowej, Jego Ekscelencja biskup polowy Józef Guzdek udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. W tej pięknej uroczystości wzięło udział 75 osób z rodzin wojskowych Głogowa i Żagania.W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniowy czas umartwienia i pokuty, by jak najlepiej przygotować się do przeżycia Triduum Paschalnego.Dekretem Jego Ekscelencji biskupa polowego Józefa Guzdka,
w dniu 20.03.2011 nastąpiło przekazanie obowiązków proboszczowskich.
Ks. por. Stanisław DENYS został wyznaczony na administratora Parafii Wojskowej pw. Świętego Melchiora Grodeckiego w Darłowie. Na jego miejsce przyszedł ks. ppor. Adam TUR z parafii żagańskiej.